اخبار اقتصادی

تصاویر پرفروش ترین خودروهای سال 2014

موضوع : اخبار اقتصادی

پایگاه خبری تلگراف در گزارشی تصویری به معرفی خودروی پرفروش جهان پرداخته است. تصاویر این خودروها را در ادامه می‌بینیم:

بی ام دبلیو سری 3، 2-فیات 500، 3-فولکس واگن پولو، 4-آئودی ای 3، 5-نیسان قشقایی، 6-واکس هال آسترا، 7-فولکس واگن گلف، 8-واکس هال کورسا، 9-فورد فوکوس، 10-فورد فیستا.

پرفروش ترین خودروهای سال 2014

پرفروش ترین خودروهای سال 2014

پرفروش ترین خودروهای سال 2014

پرفروش ترین خودروهای سال 2014

پرفروش ترین خودروهای سال 2014

پرفروش ترین خودروهای سال 2014

پرفروش ترین خودروهای سال 2014

پرفروش ترین خودروهای سال 2014

پرفروش ترین خودروهای سال 2014

پرفروش ترین خودروهای سال 2014

پرفروش ترین خودروهای سال 2014

ادامه + دانلود

یارانه تیر ماه به چه کسانی پرداخت می شود؟

موضوع : اخبار اقتصادی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید مجلس در قانون بودجه برای دولت زمان 3 ماهه ای را برای شناسایی دهک های پردرآمد جامعه تعیین کرده است که این زمان خرداد ماه به پایان رسیده است.

در شرایطی که بیش از دو ماه از آغاز فاز دوم هدفمندی یارانه ها سپری می شود اما موضوع نحوه پرداخت یارانه نقدی به متقاضیان دریافت آن از مهم ترین چالش های پیش روی دولت یازدهم به شمار می رود.

در حالی که در زمان ثبت نام متقاضیان برای دریافت یارانه نقدی وزیر اقتصاد از شناسایی 10 میلیون ثروتمند که نیازی به دریافت یارانه نقدی ندارند خبر داده بود اما محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت پس از پایان زمان ثبت نام اعلام کرد که دولت به تمام متقاضیان، یارانه نقدی پرداخت می کند.

یارانه تیر ماه

توضیحاتی در خصوص جزئیات یارانه تیر 93

در این شرایط دولت از ابتدای فاز دوم هدفمندی یارانه ها تا کنون دو مرحله یارانه نقدی به مردم پرداخت کرده است و با توجه به انصراف 2 میلیون و 400 هزار نفر از دریافت یارانه، دولت تا کنون رقمی معادل 109 میلیارد و 200 میلیون تومان در مقایسه با دو ماه آخر فاز نخست هدفمندی یارانه ها صرفه جویی کرده است.

در حالی که یارانه نقدی تیرماه که سومین یارانه نقدی فاز دوم هدفمندی یارانه ها به شمار می رود به احتمال فراوان تا پایان هفته جاری و یا اوایل هفته آینده به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود این روزها اظهارنظرهای مختلفی درباره آینده پرداخت یارانه نقدی و اصلاح شیوه کنونی مطرح می شود.

محمدباقر نوبخت سخنگوی هیات دولت در این رابطه می گوید هیچ ضرب و عجلی برای دولت در این ارتباط تعیین نشده و بیان شده که یارانه نقدی باید به خانواده‌های نیازمند داده شود. دولت در این راستا اعلام کرد که خانواده‌هایی که نیازمند دریافت یارانه هستند ثبت نام کنند و آنهایی که ثبت نام کردند مدعی هستند که نیازمند یارانه هستند.

وی گفته است با توجه به پایگاه‌های اطلاعاتیمان از همان ابتدا شروع به بررسی‌های لازم برای تامین دهک‌ها کردیم البته خیلی مقتضی و مناسب ندیدیم که دائم بیان کنیم که قراراست یارانه یک سری از افراد غیر نیازمند حذف شود چراکه به محض این که چنین سخنی را بیان کنیم افراد کم درآمد دچار استرس می‌شوند.

همچنین شاپور محمدی معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گفته است محمدی اگر میزان انصراف دهندگان بالا باشد و بتوان از محل پرداخت یارانه نقدی صرفه جویی کرد، دولت با اعمال 8 هزار میلیارد تومان و حتی کمتر از این میزان، کمترین اثرات تورمی را در اقتصاد ایجاد خواهد کرد. دولت همواره به دنبال حفظ ثبات اقتصادی برای مردم است تا مردم دغدغه بیمه، سلامت، امنیت غذایی، محیط زیست و زندگی سالم را نداشته باشند.

وی تاکید کرد بارها اعلام کردیم که دولت قصدی برای ورود به حساب های بانکی مردم ندارد. اول آنکه دولت قصد ورود به اطلاعات اقتصادی مردم را ندارد دوم، اصل بر اعتماد به مردم است، سوم اینکه دولت در چارچوب قانون حرکت می کند و چهارم، حق راستی آزمایی را قانون به دولت داده است.

معاون وزیر اقتصاد معتقد است ما نباید پول هنگفتی را در جامعه توزیع کنیم. ما باید تولید را رونق بخشیم، اشتغال ایجاد کنیم تا مردم هم درآمد بیشتری کسب کنند. به همین منظور در قانون هدفمندی یارانه ها، حمایت از تولید یکی از محورهای اساسی است و دولت هم آن را دنبال می کند. باید تا حد امکان برای بخش تولید منابع ایجاد کرد و تاکید دولت در خصوص انصراف از دریافت یارانه ها هم در حقیقت در راستای همین سیاست است چرا که حمایت از تولید اثرات درآمدی به دنبال دارد.

همچنین محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در این رابطه می گوید دولت امسال هم مجبور شد که یارانه نقدی را به مردم بپردازد در حالی که بنده در دولت نیز عنوان کرده ام که اگر یارانه های نقدی صرف اشتغال شود می توان به صورت روزانه 45 هزار تومان به افراد شاغل داد در حالی که هم اکنون منابع دولت برای پرداخت یارانه نقدی به مردم اختصاص می یابد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفته است در سیاست های ابلاغی اخیر مقام معظم رهبری نیز تاکید شده تا ظرفیت های هدفمندی صرف افزایش تولید، توسعه اشتغال، کاهش شدت انرژی، افزایش بهره وری و ایجاد تعادل اجتماعی در جامعه شود که بر این اساس مشخص می شود 80 درصد از منابع  حاصل از اجرای هدفمندی باید به تولید، اشتغال  و کاهش مصرف انرژی اختصاص داده شده و تنها 20 درصد صرف پرداخت یارانه نقدی شود در حالی که هم اکنون علیرغم مصوبه مجلس 95 درصد از منابع قانون هدفمندی صرف یارانه نقدی می شود.

این اظهارات در شرایطی مطرح می شود که جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت و گو با نامه نیوز می گوید مجلس در قانون بودجه برای دولت زمان 3 ماهه ای را برای شناسایی دهک های پردرآمد جامعه تعیین کرده است که این زمان خرداد ماه به پایان رسیده است.

وی می گوید بر اساس همین زمانبندی در صورتی که دولت در تیرماه یارانه نقدی را به تمام متقاضیان پرداخت کند خلاف قانون عمل کرده و باید پاسخگو باشد.

به گفته قادری در قانون بودجه تاکید شده است که دولت باید تا خرداد ماه سال 93 دهک های درآمدی را بر اساس میزان درآمد افراد تعیین کند و تنها به نیازمندان یارانه نقدی پرداخت کند.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید دولت باید هرچه سریع تر دهک های درآمدی را شناسایی و بر اساس آن یارانه نقدی پرداخت کند و سایر درآمدهای هدفمندی را در بخش تولید و اشتغال و سلامت هزینه کند.

ادامه + دانلود

سبد کالا مرحله دوم به کارگران تعلق می گیرد؟

موضوع : اخبار اقتصادی

با اعلام تصمیم قطعی دولت درباره واگذاری سبدهای کالایی در مرحله دوم، به طور مشخص کارگران و کارمندان در این مرحله از لیست دولت حذف و تنها دو گروه تحت حمایت سازمان بهزیستی و کمیته امداد بسته های امنیت غذایی را دریافت خواهند کرد. تاکید دولت در این مرحله این است که کمک ها باید به گروه هایی از اجتماع برسد که نیاز فوری به غذا دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، با وجود اینکه طی یک مرحله در سال گذشته دولت با تامین اعتبار گروه های زیادی از مردم از جمله کارگران را مشمول دریافت سبدهای کالای حمایتی کرد؛ اما در سال جاری و در مرحله جدید برنامه ریزی دولت در این زمینه فرق کرده است.

طی ماه های اخیر کارگران منتظر اعلام نهایی دولت درباره لیست مشمولان دریافت سبد کالا در مرحله جدید بودند، اما اخیرا وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد دولت بسته های امنیت غذایی را صرفا برای اختصاص به افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی در نظر گرفته است.

سبد کالا مرحله دوم به کارگران تعلق می گیرد؟

کارگران منتظر سبد جدید حمایت غذایی نباشند/ دولت؛ پول نداریم

پیش تر نیز برخی نمایندگان مجلس عنوان کرده بودند که دولت در بودجه سال جاری هیچگونه رقم جدیدی را برای این منظور اختصاص نداده است. همچنین عنوان شد مسئولیت واگذاری بسته های امنیت غذایی در مرحله دوم تنها به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سپرده شده است.

این موضوع نشان می دهد که دولت تصمیم قطعی خود را درباره حذف گروه های مختلف اجتماعی از دریافت بسته های غذایی از مدت ها پیش تر گرفته بود، اما کارگران بر این تصور بودند که وزارت کار باید زمینه ورود آنها به لیست مشمولان دریافت کمک های دولت را در مرحله جدید فراهم کند.

هرچند در اینکه آیا کارگران باید مشمول دریافت سبد کالا باشند و یا خیر؟ بین نمایندگان کارگری کشور اختلاف نظرهایی وجود دارد اما اکثریت قریب به اتفاق آنها فکر می کنند درآمد کارگران با هزینه های آنها برای تامین معیشت اختلاف قابل توجهی دارد؛ از اینرو دولت باید آنها را در لیست حمایتی خود قرار می داد.

از آنسو، برخی نمایندگان کارگری نیز می گویند اگر واقع بین باشیم به این نتیجه می رسیم که دولت باید حمایت های خود را برای اقشار بسیار ضعیف جامعه اختصاص دهد و پس از بهتر شدن اوضاع آنها سپس به گروه های دیگر اجتماعی فکر کند که در این زمان بحث حمایت از کارگران مطرح می شود چرا که قبل از کارگران برخی گروه ها هستند که نیاز فوری به دریافت کمک هایی از دولت دارند.

بنابراین با تصمیم جدید دولت میلیون ها کارگر از دریافت سبدهای کالایی در مرحله دوم محروم خواهند شد. همچنین مقامات دولتی تاکید کرده اند که کارمندان نیز در این مرحله در لیست دولت قرار ندارند.

محمدباقر نوبخت؛ معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در اینباره با بیان اینکه اعتبار سبد کالا صفر است و با این عنوان بودجه ای نداریم گفت: حمایت غذایی برای افرادی داریم که تحت حمایت سازمان بهزیستی و کمیته امداد هستند که رقم آن 2400 میلیارد تومان است.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور گفت: حمایت غذایی شامل کارمندان نمی شود و فقط برای قشر کم درآمد تحت پوشش نهادهای حمایتی اختصاص خواهد یافت.

پیش تر برخی مقامات کارگری کشور از نامه نگاری با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره لزوم برنامه ریزی این وزارتخانه به منظور واگذاری بسته های کالایی به کارگران در مرحله دوم شده بودند.

ادامه + دانلود

جزئیات سبد کالای ماه رمضان – سبد کالای 184 هزار تومانی

موضوع : اخبار اقتصادی

رئیس جمهور به تازگی دستور داده تا کالاهای مورد نیاز مردم در ماه مبارک رمضان به وفور در اختیار باشد و کمبودی در زمینه عرضه کالا، احساس نشود؛ در این میان اگرچه حسن روحانی، صحبتی از کنترل قیمتی کالاها در این ماه به میان نیاورده است، اما برآوردها نشانگر این است که یک سبد کالای ماه رمضان برای یک خانوار 4 نفره، 184 هزار تومان تمام می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران چند روز پیش به تمامی دستگاههای اقتصادی مسئول تنظیم بازار دستور داد تا شرایطی را فراهم کند که کالاهای مورد نیاز مردم در ماه مبارک رمضان، به وفور در اختیار آنها قرار گیرد و کمبودی در این میان احساس نشود؛ این در حالی است که رئیس جمهور هیچ دستوری مبنی بر کنترل قیمت ها نداشته است و تنها مصوبه ای که برای کنترل قیمت ها، از سوی دولت صادر شده است بخشنامه ای است که از سوی معاون اول رئیس جمهور و به تبع آن، معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت خطاب به تولیدکنندگان صادر شده است.

جزئیات سبد کالای ماه رمضان

این در شرایطی است که مهلت بخشنامه های مذکور نیز 4 روز دیگر به پایان می رسد و مشخص نیست که دولت قصد دارد که این بخشنامه را تمدید کند یا خیر. اما آنچه که مسلم است دستگاهی که باید متولی نظارت بر حسن اجرای این بخشنامه باشد، چندان تحرکی ندارد و بازار نیز به امان خدا رها شده است؛ از سوی دیگر تجربه نشان می دهد که به طور طبیعی کالاهای پرتقاضا در ماه مبارک رمضان با افزایش قیمت مواجه می شوند، مگر اینکه نظارت بر بازار کافی باشد و شرایط به گونه ای پیش رود که جای سوءاستفاده از این فضا به متخلفان داده نشود.

از سوی دیگر، دولت همواره در آستانه ماه مبارک رمضان اقدام به عرضه برخی از کالاهای ویژه تنظیم بازار می کند و البته اجازه برپایی برخی از نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا را نیز می دهد، در حالیکه حداقل تا به امروز، برنامه های رسمی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای توزیع ویژه اقلام مورد نیاز مردم در ماه مبارک رمضان اعلام نشده است؛ این در حالی است که همین نمایشگاه عرضه مستقیم کالا، بخشی از نیاز مورد نیاز مردم را تامین می کردند و باعث کاهش قیمت در آستانه این ماه می شدند.

البته با اظهار نظر اخیر محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت مبنی بر عدم موافقت کابینه با افزایش قیمت ها، به نظر می رسد که این بخشنامه تمدید شود و قیمت نیز همچنان تحت نظارت و کنترل دولت باقی بماند، این در شرایطی است که رئیس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی البته معتقد است که برخوردهای تعزیراتی و قیمت گذاری دستوری نمی تواند بازار آرامی را برای کشور رقم زند. فرهاد نیلی می گوید: سیاست های تعزیراتی در هیچ اقتصادی در دنیا جواب نداده است و باید فضا را به سمت رقابتی شدن پیش بریم تا رقابت، قیمت کالاها را اصلاح و کنترل کند.

به هرحال، اگرچه دولت اعلام کرده است که تورم را کنترل نموده و سطح عمومی قیمت ها در بازار کاهش یافته است، اما مردم این تغییر را احساس نمی کنند و به نظر می رسد رکود در بازار مسکن که یکی از شاخص های تاثیرگذار در نرخ تورم است، سبب شده تا تورم کنترل شود. اما حضور مردم در بازار نشانگر خیز آرام افزایش قیمت است و روز به روز نیز به این تغییرات قیمتی اضافه می شود. یک روز سیب زمینی گران می شود و آب معدنی و امروز هم تخم مرغ گران شده است و قیمت مرغ اندکی افزایش یافته است.

جزئیات قیمت اقلام مورد نیاز مردم در ماه مبارک رمضان

خرما: هم اکنون یک کیلوگرم رطب مضافتی بم درجه یک 5700 تومان، رطب مضافتی بم کارتنی 5400 تومان و رطب مضافتی بم ممتاز نیز 6400 تومان است.

قند و شکر: شکر بسته بندی 900 گرمی هم اکنون 2250 تومان و قند شکسته بسته بندی 900 گرمی نیز 2700 تومان است.

برنج: هر کیلوگرم برنج دودی 5800 تومان، برنج طارم اصل 6800 تومان، برنج هاشمی ممتاز 8200 تومان، برنج فجر 5100 تومان، برنج هاشمی 6800 تومان، برنج وارداتی پاکستانی 2700 تومان، برنج هندی 4300 تومان، برنج آرژانتینی 2900 تومان است.

مرغ: مرغ کامل بسته بندی 6490 تومان، مرغ پاک شده کامل 7400 تومان، ران مرغ با پوست 7300 تومان، مغز ران با پوست 9850 تومان، سینه مرغ با پوست 9850 تومان، فیله مرغ 14300 تومان است. ضمن اینکه مرغ منجمد وارداتی 4950 تومان است.

تخم مرغ: هر شانه تخم مرغ نیز 8000 تومان است.

گوشت قرمز: راسته با استخوان گوسفند 27300 تومان، ران پاک کرده با استخوان 33500 تومان، قلوه گاه بی استخوان 17800 تومان، خورشتی 28200 تومان است.

سبزی: قیمت هر کیلوگرم سبزی خوردن 900 تومان، سبزی آش خرد شده 950 تومان، سبزی خورشتی خرد شده 1000 تومان و سبزی پلو نیز 1050 تومان است.

چای: هر بسته 500 گرمی چای خارجی 15500 تومان و هر بسته 500 گرمی چای ایرانی درجه یک 12000 تومان است.

روغن: هر بطری روغن مایع 1.5 لیتری 7200 تومان و هر حلب روغن 4.5 کیلویی جامد نیز 17500 تومان است.

حبوبات: قیمت هر کیلوگرم نخود 3500 تومان، جو 2300 تومان، باقلا زرد 4700 تومان، لوبیا سفید 8400 تومان، لوبیا قرمز 6800 تومان، عدس 4000 تومان، لپه 4000 تومان است.

نان: قیمت هر قرص نان سنگک ساده 700 تومان، نان سنگک کنجددار 1000 تومان، نان بربری ساده 600 تومان و نان بربری کنجددار 750 تومان است.

زولبیا و بامیه: قیمت هر کیلوگرم زولبیا و بامیه در سال گذشته 6500 تومان تعیین شده بود که بر اساس جدیدترین تصمیم ها، قیمت به 8500 تومان خواهد رسید.

قیمت سبد کالای رمضانی خانوار 4 نفره

اگر محتویات یک سبد کالایی را برای یک خانوار 4 نفره در ماه مبارک رمضان را شامل یک کیلوگرم خرما (5700 تومان)، دو کیلوگرم زولبیا و بامیه (17 هزار تومان)، یک بسته قند و شکر ( 4950 تومان)، 5 کیلوگرم برنج هاشمی( 34 هزار تومان)، دو عدد مرغ 2 کیلویی (29600 تومان)، یک بطری روغن 1.5 لیتری (7200 تومان)، 30 عدد نان سنگک ساده (21 هزار تومان)، نصف شانه تخم مرغ (4000 تومان)، دو کیلوگرم گوشت خورشتی (56 هزار تومان)، 10 کیلوگرم سبزی خوردن (9000 تومان)، یک بسته چای (15000 تومان)، یک کیلو لوبیا قرمز (6800 تومان)، یک کیلوگرم عدس (4 هزار تومان) و یک کیلو نخود (3500 تومان) در نظر گرفته شود، قیمت یک سبد کالایی معادل 181 هزار و 800 تومان خواهد شد.

بر این اساس هر نفر در ماه مبارک رمضان به طور متوسط 45 هزار و 450 تومان هزینه خوراک خواهد داشت. البته این رقم به غیر از هزینه های اضافی و احتمالی مترتب بر خانوارها در طول یکماه در زمینه مواد غذایی است.

ادامه + دانلود

قیمت زولبیا و بامیه در ماه رمضان 93

موضوع : اخبار اقتصادی

رئیس اتحادیه قنادان و شیرینی‌فروشان گفت: قیمت زولبیا و بامیه کیلویی ۸۵۰۰ تومان است و ۳۰ بازرس اتحادیه در ماه مبارک رمضان بر تهیه زولبیا و بامیه نظارت می‌کنند و مردم غیر از قنادی‌ها از جای دیگری این شیرینی را تهیه نکنند.

علی بهره‌مند اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن ماه مبارک رمضان قیمت هر کیلوگرم زولبیا و بامیه درجه یک 8500 تومان و درجه دو 8000 تومان تعیین شده است، که این رقم نسبت به سال گذشته هزار تومان بیشتر است.

وی با اشاره به اینکه برای مصرف قنادی‌ها پیگیر دریافت شکر دولتی از وزارت صنعت هستیم، افزود: تا این لحظه جوابی بابت اختصاص شکر دولتی به قنادی‌ها به ما نداده‌اند.

قیمت زولبیا و بامیه در ماه رمضان 93

رئیس اتحادیه قنادان و شیرینی‌فروشان در مورد تأمین شکر و روغن مورد نیاز قنادان برای تهیه زولبیا و بامیه در ماه مبارک رمضان گفت: شکر و روغن به اندازه کافی برای این صنف در بازار وجود دارد و قیمت هر کیلو شکر آزاد 2 هزار تومان است که در صورت اختصاص سهمیه دولتی کیلویی 1700 تومان خواهد بود.

وی در پاسخ به اینکه بازرسی‌های اتحادیه در مورد سلامت تهیه زولبیا و بامیه سالم و استفاده نکردن از روغن‌های چند بار مصرف به چگونه خواهد بود گفت: 30 بازرس اتحادیه به صورت دوره‌ای در ایام ماه مبارک از قنادی‌های دارای پروانه کسب بازدید خواهند کرد و با مکان‌هایی که از روغن‌های چند بار مصرف استفاده کرده یا نکات بهداشتی را رعایت نکنند برخورد خواهد شد.

بهره‌مند با انتقاد از ورود و دخالت برخی اصناف دیگر در تهیه زولبیا و بامیه گفت: متأسفانه دیده می‌شود به دلیل فروش پررونق زولبیا و بامیه در ماه مبارک حتی نان فانتزی‌ها، آبمیوه‌فروش‌ها، بقالی‌ها و یا ساندویچی‌ها هم اقدام به فروش زولبیا و بامیه می‌کنند که معمولاً در تهیه آن نکات بهداشتی رعایت نشده است.

وی گفت: طبق اخبار موثقی که داریم زولبیا و بامیه‌ای که در این مکان‌ها به فروش می‌رسد، در زیرزمین‌های غیربهداشتی با روغن‌های سوخته تهیه می‌شود که هیچ نظارتی از لحاظ بهداشتی هم روی آنها نیست و چون خارج از صنف ما است، نظارتی هم بر آن نمی‌شود، بارها در این مورد به اتاق اصناف و وزارت بازرگانی نامه‌نگاری کرده‌ایم که فروش زولبیا و بامیه را غیر از قنادی‌ها ممنوع کنند، اما تاکنون نه جوابی گرفته‌ایم و نه به نتیجه رسیده‌ایم.

ادامه + دانلود
تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "یاس گروپ" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود. گرافیک و طراحی : پارس تمز
خرید vpn آیفون